Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlas Kanady 5: práce práce a jak jsme k ní přišli

24. 5. 2009

Bez práce nejsou koláče a nebylo by nejen na jídlo, ale ani na cestování. V HK 2 (Hlas Kanady 2) jsme už v letu popsali co tu tak děláme ale protože se přesto dotazy množí, znamená to, že to buď po nás nikdo nečte a nebo je tohoo nás málo :o)

budu optimista  a budu věřit druhé variantě a proto přidáme přídavek...

nejdříve jak jsme k práci přišli...

no ještě když jsme dřepěli v Rakousku a snovali plány o Kanadě, měli jsme přislíbenou práci tak na dva měsíce v hlavní sezoně a to v Lanovém centru někde u Revelstoke (mezi Calgary a Vancouverem). Zázrak to nebyl ale počinek to je :o) Pak ale Lukáš při rezervaci letenky pustil slovo (a jak znáte Lukáše nebylo jedno ) a vyloudil zahádně email na češku Hanku, která už v Kanadě pracovala loni. Prohodili jsme pár mailu, a nakonec z Hanky vypadla dvě pracovní místa. Mělo to však dva zádrhely.... nástup nejpozději 11.května (místo původního odletu 26.5) a není to v Britské Kolumbii ale rovnou na Yukonu :o) . zato práce až do konce záři .. neváháme .. bereme .. jedeme :o)..

no a tak jsme teď tu a každé ráno zajišťujeme.....

záchody a umývárky.. kdo by to neznal.. bílá umyvadla, bílé mušle, bílé mísy.. a pokud to tak není . snažíme se je ráno doběla vyčistit :o), zároveň naplnit zásobníky papíru, ubrousků a mýdla..tak aby když se přežene 500 turistů stále to nevypadalo jako záchodky v indii )). vlastně nic co bychom neznali z rakouského hotelu, a je jich tu vlastně míň než když bych posčítal všechny záchody z pokojů v Haus am See :o) ..

záchody máme takže hurá připravovat tácy pro strávníky .

takže si na stůl nachystáš tác, na něj dáš papírovou podložku (na ní je krááásna mapa Yukonu), na podložku máslička, plastovou vidličku a nožíček a doprostřed talířek (jak jinak Výdej jídlaplastový :o)..a pak vše opakuješ a stohuješ a stohuješ a když máš hotovo tak všech třeba 500 připravených táců odneseš k výdeji jídla..

moc se nezastavuj, teď jídelnu.. představte si jídelnu pro 600-700 lidí..Caffe shop.. kde se dělají ráno koblížky no jak vidíte na fotce tak hrozně nevypadá, protože je rozdělena do menších místností a jíst můžete i v krytých vozech a nebo přímo pod modrým nebem :o).. no a taková příprava jídelny to musíte každé ráno všechny stoly utřít, doplnit na všech vodu do džbánů, do vody led, do slánek sůl do pepřenek pepř, do cukřenek hádejte co .. a místo mlíčka nejlepšího kamaráda naší kávy "coffee mate", a brčka na míchání a utěrky na utírání.. a a a a .. hotovo, takže ještě ve várnicích zkontrolovat, že se dovařila káva a čaj.. (káva i čaj v čundrácké úpravě.. černý čaj hodně černý.. káva hodněpravý jídelní vůz slabá.. což je tu ale prý správně.. takže nakonec mají i skoro stejný odstín černé :o).. ještě si připravíme kelímky a konvičky, do mísy salát Coleslaw a těšíme se na první autobusy..

(mezitím co jsme tu lítali někdo jiný v Coffee shopu připravoval koblížky naší babičky ...dle reklamy nejlepší v Yukonu, a protože jsme zatím jinde koblížek neměli, tak jim věříme. Koblížky pak máte k obědu v množství co sníte..

a mezitím co lítáte jinde a pečou se koblížky někdo jiný krájí napůl velký brambory ve slupce a klade na pekáče asi 800 kuřecích nožiček a potírá je BBQ omáčkou a dává vše péct..

.. a vše to směřuje k tomu až v poledne zahřmí...

ale to mezítím přišla desátá hodina ranní a všichni nekompromisně vše nechají a jdou na desetiminutovou pauzu na kafe .. sedíme všici v Coffee shopu, pijeme slabou kávu s práškovým mlíčkem a ochutnáváme jako první dnešní várku koblížků... uteče deste minut a všichni jak na povel zmizí na svá pracoviště a jede se dál.... další pauza je na oběd a je přesně 30 minut a pak příjde ještě jedna přestávka na odpolední kávu ve tři.. a běda pokud chcete v pauze pracovat.. máš pauzu, tak odpočívej... pak čas nebude.. :o) takže holt si tu pauzu dopřeješ a užiješ... poslouchat se musí.....

..a to už vážně zahřmí.. na nedaleké Alaska Hwy.. zahřmí první autobus s turisty. .. všichni na svá místa.. a už to jede jako po másle....takhle se k nám všichni ženou na BBQ kuře

.. dostane tác, na tác kuře, bramboru .. pak salát, kafe, čaj.. koblížek.. a honem honem.. už jdou další.... a pak honem mrkněte se do Muzea, na Husky, na ATV (čtyřkolky) do obchodu .. do autobusu a pryč..

.. celý dopoledne chystání pak dvě hodiny smršť a teď pro změnu pár hodin uklízení.. posbírat všechny tácy, vše vyhodit, vše umýt vše utřít..odvézt odbadky za město,  a honem honem.. protože se blíží konec pracovní doby.. a ta je jaká ? no začínáme nejdříve v půl deváté a končíme nejdéle  v pět.. a světlo je do půlnoci.. takže myslím že to zas tak špatné není..

..

a aby to nebylo tak krátké tak Lukáš, neb uměl o chlup lépe anlglicky než Honzík byl šoupnutý občas fo Muzea a Gift shopu (dárkový obchod) aby tam prodával a povídal si s lidmi a tahal z nich peníze..

..

a třeba dneska jsme takohovouhle obsluhu pro 100 lidí dělali celkem v 5ti :o).. a to Lukáš byl celý den v Muzeu, jedna byla v Coffee shopu, jedna chystala brambory a kuřata, jedna zaspala a Honzík dělal sám záchody, přípravu a úklid jídelny.. a dá se to :o)..

Pro ty co si dělali pečtlivé poznámky a budou chtít nápad zkusit u nás..pozor
vše je patentově chráněno

A ještě otázka na závěr "a kluci baví vás to ? .. ale jo :o) rozhodně nám, ale příštích pár let neudělá nikdo radost BBQ kuřetem ale práce je to dobrá ..a relativně různorodá

 

.... hlavně že si nahrabeme :o)"pro Hlas Kanady Jan Šmíd Caribou Crossing

 

pro hlas Kanady Lukáš a Honza